سه نکتۀ اول

سه نکتۀ اول امنیت وردپرس

1- به روز رسانی مداوم وردپرس :

مهم ترین مسئله در تامین امنیت سایت‌های وردپرسی به روز بودن ورپرس و افزونه‌ها و قالب‌هایی هست که ازشون استفاده می‌کنید. تیم وردپرس مدام در حال افزودن قابلیت‌های جدید و رفع مشکلات و باگ‌های امنیتی این سیستم مدیریت محتوا است. پس وقتی وردپرس آپدیت می‌شود باید در اولین فرصت اقدام به آپدیت وردپرس بکنید. برای افزونه‌ها و قالب‌های استفاده شده هم باید به همین ترتیب عمل کرده و آنها را آپدیت کنید.

2- بک‌آپ گیری منظم وردپرس :

بعد از هک شدن یک سایت وردپرسی معمولا کدهای مخرب در سایت قربانی تزریق میشه که در اکثر مواقع شاید متوجه این مسئله نشوید. از سوی دیگه نمیشه به بک آپ گیری که میزبان شما تهیه میکنه زیاد مطمئن بود. چرا که برای چندین میزبانی این مشکل پیش اومده که به دلیل گرفتن هاردهای سرور توسط پلیس آلمان بسیاری از سایت‌ها به صورت کامل از صفحه اینترنت محو شدند و برای مشتریان هم هیچ توضیحی قابل هضم نبوده و کلی زحمت که برای رشد یک سایت داشتند به خاطر سهل انگاری در بک آپ گرفتن توسط مدیران سایت‌ها به باد رفت.

پس سعی کنید همیشه خودتون هم از سایت نسخه بک آپ تهیه کنید تا اگر مشکلات این چنین رخ داد یا سایت هک شد بتونید از فایل بک‌آپ برای اطمینان از سالم بودن کلیه فایل‌ها موجود در سایت به ادامه فعالیت بپردازید. بک آپ گیری از سایت همواره بهترین انتخاب برای رفع مشکلات ناخوشایند در سایت است.

نکتۀ دوم امنیت در وردپرس

3- افزایش امنیت فایل wp-config.php :

فایل wp-config.php یکی از مهم‌ترین فایل‌های هر سایت وردپرسی است که اطلاعات دیتابیس در این فایل قرار دارد. بنابراین در حفظ اطلاعات این فایل باید دقت کافی را داشته باشید و با استفاده از هر ترفندی که میدونید دسترسی به این فایل را محدود کنید تا کسی جز خود شما قادر به مشاهده این فایل نباشد. فایل کانفیگ وردپرس در واقع همان فایل اصلی برای تنظیمات وردپرس است که به دلیل اینکه اطلاعات بسیار مهمی را شامل می شود، یکی از مهم‌ترین فایل‌ های وردپرس به شمار می رود. به همین دلیل نیز باید توجه ویژه‌ ای به افزایش امنیت فایل wp-config.php داشته باشید و از اطلاعاتی که درون این فایل قرار دارد به خوبی محافظت نمایید. یکی از راه‌ هایی که باعث افزایش امنیت wp-config.php در وردپرس می شود تغییر مسیر قرارگیری فایل کانفیگ وردپرس در هاست است. به عبارت دیگر به جای اینکه فایل wp-config.php وب سایت شما در روت هاست یا همان مسیر public_html قرار داشته باشد، می توانید آن را به مسیر دیگری و حتی در یک مسیر جدا از public_html مثل home هاست قرار دهید. یکی از ویژگی‌های خوب وردپرس این است که این فایل را به هر مسیری انتقال دهید، قادر است به راحتی آن را شناسایی نماید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن فراخوانی کند.

سوم نکتۀ امنیت در وردپرس
امتیاز به این مقاله :
3.2/5