سه نکتۀ سوم

سه نکتۀ سوم امنیت وردپرس

1- استفاده از SSL در وردپرس :

استفاده از پروتکل امن HTTPS این امکان را به سایت شما میده که کلیه داده‌ها در محیطی امن رد و بدل شوند. بنابراین با استفاده از SSL در وردپرس میتونید امنیت سایت را در حالت‌های مختلفی افزایش دهید. پیشنهاد می‌کنم حتما از SSL استفاده کرده و امنیت وردپرس را بیشتر کنید.

2 – غیرفعال کردن مشاهده پوشه‌های هاست :

یکی از نکاتی که کاربران کمتر بهش توجه می‌کنند و بر اساس کانفیگ هاست ممکنه این قابلیت در هاست غیرفعال نشده باشه مرور پوشه ها در سایت است. Directory browsing میتونه توسط هکرها مورد استفاده قرار گرفته و فایل‌های موجود در هر پوشه به راحتی بررسی شده و با پیدا کردن راه‌های نفوذ به راحتی سایت شما هک شود. این مورد به هینجا محدود نمیشه و افراد میتونند با پیدا کردن پوشه‌های شما فایل‌های موجود در هاست را هم مورد سرقت قرار دهند. بنابراین لازمه این قابلیت را غیرفعال کنید. برای این منظور کارهای زیر را طی کنید.

  1. وارد هاست خود شده و به مسیر public_html مراجعه کنید.
  2. فایل htaccess. را در ریشه وب سایت خود جستجو کرده و سپس برای ویرایش آن اقدام کنید.
  3. دستور Options -Indexes را در انتهای فایل .htaccess اضافه کنید.
  4. در نهایت فایل را ذخیره کنید.

هشتمین نکته در مورد امنیت وردپرس

3 – غیرفعال کردن ویرایشگر قالب و افزونه :

یکی از قابلیت‌های وردپرس استفاده از ویرایشگر کد در پیشخوان وردپرس هست که در منوهای نمایش و افزونه‌ها قرار داره و با استفاده از این دو منو به ترتیب میتونید به کلیه فایل‌های قالب وردپرس و افزونه وردپرس دسترسی داشته و آنها را ویرایش کنید. اگر شخصی بتونه وارد پیشخوان وردپرس بشه به راحتی میتونه با وارد کردن کدهای مخرب کارهای خراب کارانه در سایتتون ایجاد بکنه .

نهمین نکتۀ امنیت در وردپرس

امتیاز به این مقاله :
3.4/5